• Home
  • Archive by category "JavaScript"

Multislider w jQuery – kilka slajderów na jednej stronie

Jeśli czytasz ten post, zapewne masz problem z umieszczeniem kilku slajderów na jednej stronie w taki sposób, by działały poprawnie. Skorzystaj z mojego rozwiązania – prosty slajder w jQuery, który możesz umieszczać na stronie tyle razy, ile zechcesz, bez obaw, że przewijanie slajdów w jednym slajderze wpłynie na pozostałe.

Read More Multislider w jQuery – kilka slajderów na jednej stronie

Generowanie dźwięku w JavaScript

How to generate sound in JavaScript?

Jak stworzyć dźwięki w JavaScript?

Robiąc małą grę w JavaScript chciałam wygenerować w niej krótkie dźwięki, imitujące strzelanie, zderzenie z przeszkodą, zmianę levelu itp. Wykorzystałam w tym celu Web Audio API, co pozwoliło mi samodzielnie stworzyć „melodyjki” potrzebne w grze. Poniżej pokażę Ci, w jaki sposób samodzielnie możesz stworzyć własne dźwięki za pomocą JavaScript 😉

Read More Generowanie dźwięku w JavaScript

Jak usunąć podkreślenie hiperłącza (linku) za pomocą JavaScript?

How to change the color of the links and remove underline from link with javascript?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć podkreślenie i zmienić kolor linku za pomocą CSS, zobacz wpis: Jak usunąć podkreślenie hiperłącza (linku) za pomocą CSS ?

Aby usunąć na stałe podkreślenie z linku oraz zmienić jego kolor za pomocą JavaScript wystarczy, że przypiszesz pojedynczemu linkowi odpowiednie id i podstawisz go pod zmienną, a następnie nadasz mu odpowiednie właściwości :

Read More Jak usunąć podkreślenie hiperłącza (linku) za pomocą JavaScript?