• Home
  • Archive by category "HTML"

Jak pogrubić tekst w CSS i HTML ?

Pogrubianie tekstu jest jednym z podstawowych elementów stylizacji stron internetowych. CSS i HTML oferują różne metody na osiągnięcie tego efektu, każda z nich ma swoje specyficzne zastosowania i różne konsekwencje semantyczne. Poniżej możesz przeczytać o tym, jak pogrubić tekst za pomocą CSS, jakie są różnice między właściwościami CSS a znacznikami HTML oraz kiedy najlepiej używać każdej z tych metod.

Read More Jak pogrubić tekst w CSS i HTML ?

Responsywne obrazki dla różnych ekranów w HTML5Często spotykanym problemem przy projektowaniu stron internetowych są zdjęcia. Wyświetlenie większego zdjęcia na większym ekranie to lepsze wrażenia dla użytkownika, ale już wyświetlanie dużego zdjęcia na małym ekranie, np. na telefonie, może niepotrzebnie opóźnić ładowanie strony.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest „serwowanie” zdjęć o odpowiedniej wielkości i wadze dla różnych ekranów.

Read More Responsywne obrazki dla różnych ekranów w HTML5

Jak zapisać dane w local storage?

How to save data (e.g. game score or notes) locally to local storage?

Czasem zachodzi potrzeba zapisania danych użytkownika, tak by mógł do nich wrócić i ponownie z nich skorzystać. Niekoniecznie trzeba te dane od razu wysyłać na serwer, wystarczy, że zostaną zapisane lokalnie, w przeglądarce użytkownika. Sama wykorzystałam taki „trick”, kiedy robiłam grę na konkurs – Gynvael’s Summer GameDev Challenge 2018 oraz w mojej prostej liście TO DO.

Read More Jak zapisać dane w local storage?